UWAGA!!! SPA NIECZYNNE!!!

Rehabilitacja

 

Wizyta u fizjoterapeuty obejmuje:

 • wywiad, który pozwoli zebrać podstawowe informacje o pacjencie,
  badanie manualne oraz szereg testów funkcjonalnych, które mają na celu wskazać zaburzenia funkcjonalne spowodowane schorzeniem,
 • diagnozę – odpowiednio przeprowadzone badanie funkcjonalne oraz wywiad pozwala na postawienie trafnej diagnozy,
 • terapię, która obejmuje plan leczenia. Fizjoterapeuta dobiera odpowiednie do stanu pacjenta zabiegi, masaż, kinesiotaping, terapię manualną itp. Daje to możliwość skrócenia maksymalnego czasu terapii przy zachowaniu skuteczności.
 • profilaktykę – każda kontuzja powinna być właściwie zdiagnozowana i leczona aby uniknąć ponownych nawrotów. W tym celu każdy pacjent po skończonej terapii otrzymuje odpowiednio dobrane ćwiczenia oraz instruktaż jak zapobiegać nawrotom

 

Skutecznie leczymy:

 • bóle kręgosłupa,
 • bóle stawów,
 • bóle głowy,
 • dyskopatie, rwy kulszowe, rwy ramienne,
 • bóle mięśniowe,
 • stany zapalne mięśni, ścięgien,
 • urazy narządu ruchu, kontuzje sportowe,
 • łokcie tenisisty, golfisty, naderwania,
 • wady postawy,
 • zespoły przeciążeniowe,
 • działamy przeciwobrzękowo.

Rodzaje metod oraz zabiegów dobierany jest indywidualnie przez fizjoterapeutę w celu jak najszybszego przywrócenia pacjenta do zdrowia.

 

masaż leczniczy

masaż poprzeczny

– masaż głęboki

– terapia manualna

– masaż sportowy

– punkty spustowe 

– drenaż limfatyczny 

– pressomasaż activ press 

– krioterapia

– elektroterapia

– laseroterapia

– magnetoterapia

– kinesiotaping

– odpowiednio dobrane i dopasowane pod pacjenta ćwiczenia korekcyjne, wzmacniające, stabilizujące, rozciągające.

Cena za wizytę: 100 zł
Przy zakupie serii 5 zabiegów – 6 zabieg GRATIS !!!

Fizykoterapia

Jest formą leczenia wykorzystującą bodźce fizykalne takie jak: prąd elektryczny, ciepło i zimno, światło oraz pole magnetyczne, jak również inne zdobycze z zakresu medycyny fizykalnej. Podane ceny mogą ulec zmianie jeśli Klient zdecyduje się na serię zabiegów lub ich połączenie.

10 zł

To leczenie zimnem. Wykorzystujemy krioterapię miejscową w systemie CO2 co pozwala na łatwe i bezpieczne prowadzenie zabiegów. Krioterapia miejscowa powoduje dziełanie przeciwbólowe, zmniejszenie obrzęków, rozluźnienie mięśni, zwiększenie zakresu ruchu w obrębie leczonych stawów, zwiększenie siły mięśniowej oraz zmniejszenie aktywności procesów zapalnych.

Zajmuje się leczeniem objawowym schorzeń za pomocą stosowania różnego rodzaju prądów leczniczych, wykorzystuje się prąd stały, modulowane prądy średniej częstotliwości oraz prądy impulsowe małej i średniej częstotliwości. Celem elektroterapii jest złagodzenie bólu i poprawienie ukrwienia stymulowanej tkanki.

10 zł

Polega na stymulowaniu chorobowo zmienionego miejsca promieniowaniem laserowym.

Polega na leczeniu pulsującym polem magnetycznym, umożliwia ona głębokie oddziaływanie na organizm. Terapia polem magnetycznym jest bezpieczna i może stanowić samodzielną metodę lub też mieć istotne znaczenie w procesie kompleksowego leczenia.

Kinesiology Taping

To metoda, która pozwala na osiąganie doskonałych rezultatów terapeutycznych przez działanie sensoryczne plastra kinesiology tape/k-active tape. Aplikacje plastra nie mają w większości zastosowań charakteru korekcji mechanicznej, lecz działanie sensoryczne poprawiające funkcjonowanie lokalne lub wpływanie na dysfunkcje znajdujące się poza obszarem objawu (np. bólu).Tak często spotykana fizjoterapia czy też medycyna objawowa, daje rozwiązania krótkotrwałe, ponieważ ich celem jest pozbawienie pacjenta objawów.
Każda aplikacja jest poprzedzona badaniem, oceną układu mięśniowo-powieziowego. Nie jest oparta na stosowaniu gotowych szablonów dla poszczególnych schorzeń. Kinesiology taping jest najbardziej rozwiniętą i stale dynamicznie się rozwijającą odmianą terapii z użyciem plastra bazującą na ostatnich osiągnięciach wiedzy medycznej z obszaru terapii mięśniowo-powieziowej.
Istnieje wiele form terapii, lecz kinesiology taping: jest dobrze akceptowany przez pacjentów, działa zgodnie z funkcjonowaniem organizmu przez 24 godziny na dobę, a nie tylko podczas sesji terapeutycznej, efekt poprawy jest zauważalny bezpośrednio po aplikacji i utrzymuje się po jej usunięciu.

Kinesiotaping mała powierzchnia
15 zł
Kinesiotaping średnia powierzchnia
25 zł
Kinesiotaping duża powierzchnia
40 zł

Masaże

częściowy: 60 zł, całościowy: 120 zł

Najpopularniejszy masaż, który w zależności od formy oraz intensywności może być leczniczy, relaksacyjny, pobudzający itp. Do masażu klasycznego należą zabiegi, które mają na celu poprawienie psychofizycznego stanu pacjenta, znajdują one zastosowanie w zapobieganiu i leczeniu wielu chorób z dziedziny ortopedii, neurologii, pediatrii, ginekologii oraz chorób internistycznych. W zależności od sytuacji masaż klasyczny może być wykonywany w formie zabiegu całościowego lub częściowego. Masaż działa przeciwbólowo, polepsza odżywianie tkanek, regeneruje mięśnie, reguluje napięcie mięśniowe, zwiększa elastyczność i sprężystość mięśni, zmniejsza tkankę tłuszczową, przyspiesza przemianę materii, uaktywnia przepływ krwi i limfy. Najczęściej stosuje się tradycyjne techniki masowania, czyli rozcieranie, głaskanie, wyciskanie, przesuwanie, oklepywanie. W czasie masażu odprężamy się i relaksujemy. Odpręża się też nasze ciało, miejsca pełne napięcia i bólu zostają rozprężone. Regularne stosowanie masażu polepsza samopoczucie, koryguje istniejące zmiany układu kostnego, po masażu odczuwamy mniejsze napięcie w kręgosłupie, plecach i karku. Masaż klasyczny poprawia wygląd skóry, jest ona lepiej dotleniona i ukrwiona.

częściowy: 60 zł, całościowy: 120 zł

Masaż polegający na wykorzystywaniu dotyku w celu wywołania uczucia odprężenia i dobrego samopoczucia. Istnieje wiele technik tego masażu, wszystkie jednak polegają na stosowaniu systematycznych ruchów nacierania, głaskania, uciskania, ugniatania lub mocnego oklepywania skóry, mięśni lub stawów. Stosuje się go dla złagodzenia sztywności, napięcia i bólu mięśni, migrenowego i napięciowego bólu głowy oraz bólu lędźwiowo-krzyżowego, dla ogólnego odprężenia, dla przezwyciężenia stresu. Ten rodzaj masażu zwiększa dopływ krwi do masowanego miejsca, co przyspiesza proces leczenia.

częściowy: 50 zł, całościowy: 100 zł

Służy przede wszystkim po to aby rozluźnić napięte mięśnie, dostarczyć energii cieplnej do tkanek a tym samym poprawę samopoczucia. Profesjonalnie wykonany masaż to również diagnoza przyczyn powstawania bólu i pomoc w ich zwalczaniu. Masaż relaksacyjny to doskonały sposób na wewnętrzne wyciszenie, a jego głównym celem jest zmniejszenie lub zniesienie napięcia mięśniowego, które powstało na skutek stresu czy wysiłku. Masaż ten bazuje na chwytach oraz technikach, które wpływają kojąco na organizm. Masaż relaksacyjny może być wykorzystywany jako profilaktyka stresu, nauka prawidłowego oddechu oraz relaksacji.

częściowy: 60 zł, całościowy: 120 zł

W zależności od czasu stosowania spełnia różne funkcje. Przed wysiłkiem jest uzupełnieniem rozgrzewki, przygotowując w ten sposób aparat mięśniowo – więzadłowy do wzmożonego wysiłku fizycznego. Po wysiłku jest wykonywany w celu przyspieszenia procesów restytucyjnych. Masaż usprawnia przepływ krwi w naczyniach krwionośnych, przyspiesza krążenie limfy, a co za tym idzie zwiększa dopływ substancji odżywczych do mięśni, szybciej usuwa zbędne produkty przemiany materii i wspomaga procesy regeneracyjne. Masaż sportowy może być normalizujący, regeneracyjny lub leczniczy.

częściowy: 80 zł, całościowy: 150 zł

Inaczej zwany masażem limfatycznym służy poprawieniu przepływu chłonki w układzie limfatycznym. Jest obecnie najbardziej efektywną metodą leczenia obrzęku. Polega na masażu przy użyciu technik głaskania, rozcierania i ugniatania w taki sposób aby przepchnąć zalegającą chłonkę w kierunku węzłów chłonnych.

Punkty spustowe
częściowy: 15 zł
częściowy: 80 zł

Urządzenie do wykonywania masażu limfatycznego Voddera. Urządzenie Active Press jest innowacyjnym aparatem do wykonywania pressomasażu. Jedną z ostatnich technik, która miała wpływ na wykonywanie drenażu limfatycznego jest kompresja (ściskanie, ugniatanie). Ugniatanie ułatwia przepływ limfy i krwi w kierunku serca, pomagając usunąć w ten sposób nadmiar płynów. Ponadto wpływa na ruch płynów, na żylną oraz limfatyczną cyrkulacje, poprzez użycie specjalnej serii programów. Stymulacja układu limfatycznego poprzez specjalistyczne techniki pozwala na: udrożnienie naczyń limfatycznych i przepychanie limfy; zmniejszenie zastojów żylnych i limfatycznych, obrzęków; wspomaganie prawidłowej przemiany materii; oczyszczanie organizmu z toksyn; oczyszczanie i stymulację skóry; wspomaganie procesu odchudzania i redukcji cellulitu.